ЗНАК. Українські товарні знаки 1960–1980

580,00
грн.
«Знак. Українські товарні знаки 1960–1980-х років» — дослідження У,Н,А колективу (Уляна Биченкова, Ніка Кудінова, Альона Соломадіна), присвячене історії українського графічного дизайну, зокрема галузі корпоративної ідентичності, часів відлиги, застою та перебудови.

У книжці співіснують два наративи — візуальний та текстуальний, які розкривають обрану тему в ширшій хронологічній перспективі: з аванґарду початку XX століття й до наших днів, адже матеріал потребує як наочності так і коментування. Більшою мірою фокусуючись на харківській школі промграфіки та доробку Володимира Побєдіна, видання демонструє архівні матеріали, називає імена та описує процеси й впливи в графічному дизайні України, в локальному та глобальному контекстах.

Перший наклад книжки, реалізований за підтримки Українського культурного фонду, вийде у 300 примірників, що будуть безкоштовно передані у культурні інституції та бібліотеки по всій Україні.

Публічна презентаційна програма у рамках ґранту УКФ охопить восени 2019 року 4 міста: Київ, Одесу, Харків, Львів.

"1960–1980-ті роки для українського графічного дизайну — ключовий, хоч і призабутий період. Саме тоді відбувалося становлення професії та формулювання завдань сфери, яку ми зараз називаємо корпоративною ідентичністю. Однак знання про ті процеси згодом було втрачено. Цим виданням ми сподіваємося заповнити прогалини в історії розвитку локальної графічної форми в галузі товарного знака, додавши повноцінності системі координат діяльності сучасного дизайнера.

Працювати з вивченням історії товарних знаків в Україні непросто — ця інформація матеріально вразлива, її зміст недооцінено. Майже всі товарні знаки зникли разом із радянськими підприємствами, для яких їх було створено, лише невелика частина може досі траплятися нам у побутовому повсякденні, випадково знайтися на барахолці або в музеї техніки. Архіви Торгово-промислової палати (ТПП) України, правонаступниці радянської організації, відповідальної за реєстрацію всіх створених тоді товарних знаків, теж непоправно постраждали після розпаду СРСР" (фрагмент з тексту Передмови авторок видання)

Упорядниці й авторки, дизайн, верстка, фото: У,Н,А колектив: Уляна Биченкова, Ніка Кудінова, Альона Соломадіна
Автори текстів: Ольга Гладун, Лія Безсонова, Рокас Суткайтіс, У,Н,А колектив
Менеджмент: Анастасія Леонова, Катерина Носко
Переклад англійською: Анна Кравець, Дар'я Аносова
Переклад із російської: Дарина Важинська, Вероніка Ядуха, Катерина Носко
Переклад з англійської: Тетяна Родіонова
Редагування та корекція україномовних текстів: Ірина Троскот
Редагування та корекція англомовних текстів: Дар'я Аносова

У,Н,А колектив (Уляна Биченкова, Ніка Кудінова, Альона Соломадіна)
Мови: українська, англійська
160 стр.
ISBN 978-966-97906-5-1
2019
21,5 x 18,5 x 1,4 cм
454 г
Дивитися більше
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше імя
Ваше прізвище
Ваш Email
Ваш номер телефону
Поштова адреса на яку буде доставлена посилка, або місто та відділення Нової Пошти
М. Київ, Вул. Богдана Хмельницького 1, кв. 1
Якщо в вас є коментар, залиште його тут
Доставка
Оберіть бажаний спосіб доставки
  • Доставка здійснюється за рахунок покупця відповідно до тарифів Нової Пошти
  • При виборі опції "Готівкою при отриманні" у відділенні Нової Пошти ви додатково сплачуєте тариф 2% від суми замовлення + 20 грн.
  • При виборі опції "Забрати самому" ви можете самостійно забрати книжку у магазині видавництва за адресою вул. Рейтарська, 21 (Київ)
Промокод