Мистецтво
БОРИС ФІЛОНЕНКО.  КУЛЬТУРА ПІД ТИСКОМ ВІД ООО/ОООО
БОРИС ФІЛОНЕНКО.  КУЛЬТУРА ПІД ТИСКОМ ВІД ООО/ОООО
БОРИС ФІЛОНЕНКО.  КУЛЬТУРА ПІД ТИСКОМ ВІД ООО/ОООО
БОРИС ФІЛОНЕНКО.  КУЛЬТУРА ПІД ТИСКОМ ВІД ООО/ОООО

Деталі

160 c.

1000 прим.

Мова: українська  

М'яка обкладинка  

Формат: 210 х 135 мм

ISBN 978-617-7948-48-2

2024

БОРИС ФІЛОНЕНКО. КУЛЬТУРА ПІД ТИСКОМ ВІД ООО/ОООО

400
470
Попереднє замовлення

Вихід книжки — вересень 2024 

Передзамовлення діє до виходу накладу з друку


Ідучи по воду, художники й художниці можуть принести з криниці сучасності кілька чорних дір. Це не завжди «твори», вони можуть не мати окреслених меж, початку й кінця, а виставка — лише одна з імовірних форм існування для цих практик. «Чи потрібна художницям і художникам виставка?» — питання, з якого починається ця збірка. Мистецькі практики тут є частиною розгалужених мереж візуальної культури, політичних систем, міжвидових взаємозалежностей, екологічних катастроф та тотальності війни.


У збірці вибраних текстів за 2020–2024 роки критик Борис Філоненко пише про Харківську бієнале молодого мистецтва, Павільйон України в Венеції, Музей Ханенків, практики Відкритої групи, В’ячеслава Полякова, Каті Бучацької, Нікіти Кадана, Павла Макова, Андрія Сагайдаковського, Каті Лібкінд, Станіслава Туріни, Ярослава Футимського, Миколи Коломійця, Лії Достлєвої та Андрія Достлєва, Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського. Це тексти про мистецтво в часи надмірностей і виснаження, про історіографічний поворот, аванґард і кістку динозавра, про майстерні й укриття, волонтерство й широкі соціальні зв’язки, ролі художників і художниць у небезпечному середовищі.


Команда


Автор: Борис Філоненко

Видавництво: ist publishing

Дизайн та верстка: Володимир Гавриш

Зображення на обкладинці: Нікіта Кадан, «Ревізіоністський синдром», 2021. Робота авторства N. за мотивами Леопольда Левицького, 1970-ті

Літературне редагування: Олександра Сауляк 

Менеджерка з комунікацій: Поліна Сополєва

Проєктний менеджмент: Анастасія Леонова, Катерина Носко

Друк: приватне підприємство «КОЛО», м. Дрогобич