Деталі
145х180 мм
128 с.
1000 прим.
Мова: російська
М'яка палітурка
2021
ISBN 978-617-7948-05-5
Цикл лекций о современной жизни животных [Цикл лекцій про сучасне життя тварин]
Книжка є колекцією літературних та фотографічних сюжетів, що оповідають про стосунки між сучасною людиною та твариною. Видання є прикладом того, як завдяки літературі можна говорити про не-людське, не-антропоморфне.
«Цикл лекцій про сучасне життя тварин» присвячено непомітній, але надважливій революції у сфері захисту тварин, що в останні роки відбулася в Україні. Завдяки текстам і фотографіям Євгенія Бєлорусець проливає світло на трансформацію суспільства України, адже ставлення до тварин є маркером суспільних тенденцій та саморозуміння. Авторка робить видимою роботу багатьох ініціатив та активістів, що досі лишається підпільною та позбавленою належної уваги.
Книжка заснована на численних інтерв’ю Євгенії Бєлорусець, що разом з її фотографіями порушує такі питання, як Що таке тварина та як ми її мислимо?Чому становище тварини та стосунок до неї має значення для усього суспільства загалом?
«Цикл лекцій про сучасне життя тварин» вперше було опубліковано у червні 2021 року англійською мовою у видавництві isolarii (Нью-Йорк) під назвою Modern Animal. З перспективи іноземного видавця, ця книжка без судження та спрощення оповідає про те, як люди та тварини формують і використовують одне одного, і, подекуди, перетинають межі, що відрізняють їх одне від одного. Авторка знаходить загублені та забуті залишки чогось язичницького, що все ще є нестримно сучасним.
Рецензії, інтерв’ю, огляди та відгуки на книгу "Цикл лекцій про сучасне життя тварин":
Марія Бліндюк, "Бути людиною, щоби дивитися на кота" – рецензія на книжку Євгенії Бєлорусець — Suspilne Media
Читайте фрагмент із книги Євгенії Бєлорусець "Цикл лекцій про сучасне життя тварин — Buro 24/7
Поліна Байцим, «Живой уголок» Евгении Белорусец: стенограмма о чьих-то впечатлениях — Support Your Art
Катерина Яковленко, Якби історію писали лелеки, якою б вона була? Про книгу "Цикл лекцій про сучасне життя тварин" — Українська Правда
Про авторку
Євгенія Бєлорусець — письменниця, художниця та журналістка, що живе та працює між Києвом та Берліном. Бєлорусець отримала магістерську ступінь з літератури у Київському національному лінгвістичному університеті та диплом з документальної фотографії у Фотографічній школі Віктора Марущенка, а також закінчила магістратуру Art in Context Берлінського університету мистецтв і навчалася в аспірантському колоквіумі Віденського університета. Бєлорусець співзаснувала літературно-мистецький журнал «Простори» в 2008 році, а у 2009 стала членом кураторської групи «Худрада».
У 2018 у ist publishing вийшла перша книжка авторки «Щасливі падіння». У Німеччині її видали у Matthes & Seitz у 2019 році. Книга була нагороджена Міжнародною літературною премією Haus der Kulturen der Welt у 2020 році.
Команда
Видавництво: ist publishing
Авторка: Євгенія Бєлорусець
Редакція: Тетяна Баскакова
Корекція: Олена Подорожня
Дизайн та верстка: Уляна Биченкова
Подяки
Робота над книжкою здійснювалася завдяки Літературній стипендії Сенату Берліна та за підтримки Стипендії для журналістів фонду Польсько-німецької співпраці.
За «Цикл лекцій про сучасне життя тварин» авторка висловлює подяку видавництву isolarii, представництву німецького культурного центру Ґете-Інститут у Києві, а також таким організаціям та активістам:
- Команда порятунку тварин м. Києва, Kyiv Animal Rescue Group.
Волонтери цієї команди рятують тварин в Києві та Київській області. Часом вони працюють майже цілодобово, з невеликими перервами на сон.
- Притулок для диких тварин, ініціатива Наталії Попової.
Приватний притулок, де утримуються знайдені поранені тварини, серед яких леви, ведмеді, хижі птахи, конфісковані з валіз браконьєрів в київському аеропорту. Наталія Попова винайшла унікальний метод ненасильницького тренування коней, який з успіхом впроваджує у своєму кінному клубі «Магнат», новаторка-практикиня у сфері психології тварин та взаємодії між ними.
- Садиба Нюшаніково. Допомога птахам, ініціатива Валерія та Ірини Снопко.
Приватний будинок і велика територія навколо нього, де відновлюють сили і повертаються в дику природу птахи, що часто потрапляють до садиби з «Притулку для диких тварин» чи після того, як були знайдені «Командою порятунку тварин».
- Марина Шквиря, вчена, зоологиня-консультантка Київського зоопарку та притулків для ведмедів, учасниця публічної кампанії проти використання тварин у циркових виставах. Завдяки багаторічній боротьбі безлічі активістів та організацій, у якій важливу роль зіграла діяльність та позиція Марини, в Україні з 2021 року заборонено використовувати тварин у цирку та розважальних виставах.
- Анна Сокол, засновниця мережі допомоги безпритульним котам, а також проєкту «Псс...шукаєш кошеня?».