INSIDE THE COMICS BOX: серія лекцій Бориса Філоненка
IST Publishing у галереї сучасного мистецтва The Naked Room
ЩО: серія лекцій Бориса Філоненка, присвячена візуальній культурі коміксу
КОЛИ: 15 лютого — 22 лютого — 1 березня — 8 березня о 19:00
ДЕ: The Naked Room (Київ, вул. Рейтарська, 21)
«Ми живемо в золоті часи коміксів», і мова не про 1930-ті роки, коли журнал із Суперменом на обкладинці розійшовся мільйонним накладом, і не про сучасну кіноіндустрію, що потерпає від коміксових героїв. Цими словами починається книга Гілларі Чюте, професорки Північно-Східного університету Бостона, Чикаґського університету й Гарварду, в якій вона розмовляє з творцями незалежного коміксу XXI століття. У різних ситуаціях автори коротких комік-стріпів і графічних романів кидали виклик високому мистецтву й літературі, врешті відстояли самостійність коміксу й значно розширили його межі.
Аби з’ясувати, які імена, події та явища, сюжети й художні прийоми підважують думку Чюте, видавництво IST Publishing підготувало курс лекцій INSIDE THE COMICS BOX. У чотирьох зустрічах ми розглянемо чотири формати, у яких комікс існував на різних етапах своєї історії — газетний комікс, тоненький журнал у м’якій палітурці, графічний роман і комікс у коробці. Ми побачимо, що комікс постійно змінюється. Ймовірно, саме в коміксовій царині відбудуться вирішальні трансформації візуальної культури завтрашнього дня. Щоб слідкувати за ними вже зараз, запрошуємо на курс — кожної п’ятниці, з 15 лютого по 8 березня.
Теми лекцій:
15 лютого — Не піраміди, а газети. Батьки-засновники американського коміксу
22 лютого — Копійчаний журнал. Від супергероїв до автобіографії
1 березня — Книга. Комікс потрапляє на полиці книжкових магазинів
8 березня — Коробка. Сто років коміксу в одному боксі
Вартість лекцій:
280 грн — 1 лекція (замовлення через онлайн форму)
300 грн — 1 лекція (оплата при вході у день лекції)
1000 грн — 4 лекції (абонемент)
Кількість місць обмежена
Для уточнень пишіть нам наpublishingist@gmail.com
Борис Філоненко — редактор видавництва IST Publishing, арт-критик, викладач, куратор. Пише про сучасне українське мистецтво і комікси. Автор і укладач книжки «Комікс у музеї сучасного мистецтва» (IST Publishing, 2018). Викладає курси «Філософія» та «Інтерпретація культур» в Харківській школі архітектури, читає чотирирічний курс «Повільна історія мистецтва» в арт-центрі Aza Nizi Maza (Харків). Співкуратор виставкового проекту «Тіні забутих предків. Виставка» (Київ, Львів, 2016), куратор виставок «Микола Коломієць. Загроза» (галерея Come in, Харків, 2014), «Кроти в чергах» (галерея Come in, Харків, 2016), «Музей плаката» (в рамках фестивалю еко-плаката «4-й блок», 2018) тощо. Автор мистецтвознавчої книги «Лувр. Володимир Костирко. Євген Равський» (видавництво Артбук, 2017) та низки статей, серед яких тексти про Павла Макова, Тіберія Сільваші, Ігоря Яновича тощо.
IST Publishing — незалежний український small press, що спеціалізується на книгах про сучасну культуру та мистецтво. Фокус видавництва спрямовано на публікацію досліджень українського мистецтва з їх подальшим перекладом іноземними мовами. Іншою складовою діяльності видавництва є переклад фундаментальних текстів про теорію та історію мистецтва, філософію мистецтва, соціологію культури від провідних іноземних дослідників українською.
The Naked Room є простором для зустрічі й комунікації між тими, хто творить і любить мистецтво. Програма галереї представляє персональні виставки художниць і художників нашого покоління. Ці виставки є результатом тривалого кураторського діалогу з їхніми автор(к)ами, що реалізується у форматі камерного висловлювання.
The Naked Room
Київ, Рейтарська 21
+380500745235
Відчинені щодня 11:00–20:00