Комікс у музеї сучасного мистецтва: презентація книжки у Національному художньому музеї України

Комікс у музеї сучасного мистецтва: презентація книжки у Національному художньому музеї України

Презентація книжки “Комікс у музеї сучасного мистецтва” видавництва IST Publishing у Національному художньому музеї України

За участі Бориса Філоненка, автора-упорядника книжки, арт-критика, Ольги Балашової, мистецтвознавиці, заступниці директорки Національного художнього музею України та Катерини Сергацкової, журналістки, засновниці медіа-проекту “Заборона” та колекціонерки коміксів.

22 березня о 18:00

Національний художній музей України

“Комікс у музеї сучасного мистецтва” є четвертим виданням у книжковій серії кишенькового формату Small Run Books. До книжки увійшли тексти Ганса Ульріха Обріста, Джона Карліна, вперше перекладені українською, і Бориса Філоненка, а також комікси Роберта Крамба й Арта Шпіґельмана.

“Для коміксу Ліхтенштейн зробив не більше, ніж Воргол для супу”, — казав Арт Шпіґельман, автор графічного роману «Маус» і редактор журналу RAW, повертаючись до питання взаємин коміксу та мистецтва. Виставка «Високе й низьке: сучасне мистецтво [і] популярна культура» (Музей сучасного мистецтва Нью-Йорка, 1990), що представляла американські комікси поруч із роботами Хуана Міро, Енді Воргола, Роя Ліхтенштейна, Філіпа Гастона та інших, обурила спільноту незалежних коміксистів. Шпіґельман надрукував комікс проти виставки в журналі Artforum, а п’ятнадцять років потому за його консультації було створено виставку «Майстри американського коміксу» (Музей сучасного мистецтва Лос-Анджелеса, 2005) — без творів сучасних художників узагалі.

Під час презентації, на якій зустрінуться представники художнього поля, музейної сфери та коміксової спільноти, розмова розгортатиметься довкола таких питань:

Що втрачає історія сучасного мистецтва без коміксу?

Чи можна побачити комікси в українському музеї?

Чому комікс є невід'ємною складовою візуальної культури сьогодення та майбутнього, та як ми можемо працювати з ним сьогодні?

Вхід вільний