Краудфандингова кампанія на видання першої фотокниги Ігоря Чекачкова

Краудфандингова кампанія на видання першої фотокниги Ігоря Чекачкова

Ми готуємо свою першу фотокнигу разом з художником Ігорем Чекачковим. І нам потрібна підтримка вас, нашої спільноти!

Ми запустили краудфандингову кампанію на Велика Ідея на видання фотокнижки «NA4JOPM8» Ігоря Чекачкова і ви можете долучитися до її виходу.

Це буде лімітоване видання, до створення якого ми залучили міжнародну команду.
«NA4JOPM8» — назва фотографічної серії, яка з’явилась після того, як однойменний жорсткий диск з десятирічним архівом Ігоря у 250 000 фотографій, було випадково знищено, а потім відновлено. Втім лише частково. Ця історія і погляд на неї автора вплинули на те, якою ця книга стала.

Якщо ми зберемо 90 тисяч гривень на Спільнокошті, Міжнародний фонд "Відродження" подвоїть зібрані кошти, щоб видання цієї книжки стало можливим у вересні 2021 року. 

Письменник Олександр Михед про серію Чекачкова пише так: «Це історія про геніальну помилку, збій системи, що веде до творення нової системи. У світі, схибленому на перфекціонізмі й тотальному контролі кожної деталі, трапляється помилка, помилка неймовірної краси». Дійсно, у сучасному світі, спрямованому на успіх та перемоги, значення помилки недооцінюють. А що як саме помилка, збій у системі уможливлює створення нової форми життя чи, принаймні, нового погляду на нього?

Кадри, що увійшли до серії фотографій Чекачкова, залишаються унікальною фіксацією поворотних політичних моментів у Харкові й історичних подій в України. Саме тому ми у видавництві ist publishing вважаємо важливим продовжити його життя в новому, книжковому форматі. Адже фотокнига як така є своєрідною портативною виставкою, і, завдяки своїй мобільності, дозволить нам представити проект у нових країнах і культурних контекстах. Фотокнига знаходиться там, де ми хочемо, щоби вона була — і це властивість, завдяки якій їх колекціонування з кожним роком лише набирає обертів, а процес видання та друку стає окремим мистецтвом.

Над дизайном книжки ми працювали з польською графічною дизайнеркою Анною Налєнскою-Мілах — арт-директоркою та дизайнеркою художнього об’єднання Sputnik Photos.  

Про автора

Ігор Чекачков — фотограф, педагог, що живе і працює в Харкові. Свою кар'єру починав як фотожурналіст: його роботи були опубліковані в Forbes, National Geographic, The Guardian, Le Monde, Wirtschafts Wochesince, Forbes, Bird In Flight і ін. У своїй художній практиці Чекачков досліджує межі між публічним та інтимним просторами, а також різні комп’ютерні алгоритми та їх вплив на фотографію. Його роботи були представлені на численних виставках і фестивалях, серед яких: La Quitreme Image (Париж), Galerie Claude Samuel (Париж), Ukrainian Museum (Нью-Йорк, Ukrainian Cultural Centre (Лос Анджелес), EEP Berlin, Фестиваль Odessa // Batumi, Hybrid Festival (Мадрид) і ін. 
З 2017 року викладає фотографію у Харківській Школі Архітектури (ХША) і тоді ж заснував власну незалежну школу фотографії Chekachkov Photo Academy, яка має на меті створення і розширення мистецької спільноти України. Є членом Української Фотографічної Альтернативи (УФА). Вибрані публікації: Opera magazine (Німеччина), 5.6 magazine (Україна), P3 (Португалія),VASA Project, Bird In Flight.