Лекція Паскаля Ґілена у Харкові. No Critique, No Art, No Culture
Немає критики, немає мистецтва, немає культури
Лекція Паскаля Ґілена у Харкові
16 жовтня о 19:00 у галереї COME IN (Харків, вул. Данилевського, 26)
У рамках курсу для арт-критиків від IST Publishing, галерея COME IN запрошує на відкриту лекцію провідного соціолога культури Паскаля Ґілена.
У своїй лекції Паскаль Ґілен проаналізує роль арт-критики та критики для мистецтва і суспільства в цілому на мікро- і на макрорівнях. Він стверджує, що сучасному мистецтву неможливо вижити без критики. На мікрорівні критика потрібна митцям для розвитку стійкої творчої практики, а на макро — для підтримки культури та її динаміки. Ґілен проаналізує як саме функціонує критика, а також «де» вона працює для окремих художників і суспільства в цілому.
Подія відбувається за підтримки HBCE Grant Program / Програма ґрантів НВСЕ та Flanders Literature
Вхід вільний
Кількість місць обмежена
Реєстрація обов'язкова https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdv_ac7AX1c7ccl9lr9e992VDsvMJSGQD8MZ8WZfP7uoyJlDg/viewform
Паскаль Ґілен — соціолог культури, професор соціології культури в Дослідницькому інституті мистецтв в Антверпені (ARIA), керівник дослідницького центру «Мистецтво в суспільстві» Університету Ґронінґена (Нідерланди), головний редактор однойменної книжкової серії, автор понад десятка книг про сучасне мистецтво, соціологію мистецтва і культурну політику, серед яких «Бурмотіння художньої множини» (The Murmuring of the Artistic Multitude: Global Art, Memory and Post-Fordism, 2010), «Креативність та інші фундаменталізми» (Creativity and Other Fundamentalisms, 2013), «Етика мистецтва» (The Ethics of Art, 2014). У 2016 Паскаль Ґілен створив міждисциплінарне відділення Culture Commons Quest Office, де проводить дослідження про умови художньої роботи в різних міських контекстах.