У пошуках Григорія Гавриленка: розмова про подорож у Вільнюс та підготовку книги

У пошуках Григорія Гавриленка: розмова про подорож у Вільнюс та підготовку книги

29 жовтня
16:00

Онлайн-зустріч відбудеться  у форматі розмови з Лізаветою Герман та Ольгою Балашовою про одного з головних українських художників- шістдесятників — Григорія Гавриленка.

Книжка вийде у видавництві IST Publishing, наразі триває дослідження теми та архівів. 

Подробиці життя Григорія Гавриленка маловідомі. Білою плямою залишається його зв'язок з Вільнюсом, куди в кінці 1940-х переїхали його батьки, мешкала його сестра, і куди він сам навідувався ледве не щороку, аби відвідати близьких. Для Гавриленка, як і для багатьох українських художників, Вільнюс був чи не єдиною доступною Європою. При цьому ані у спогадах його друзів, ані у будь-яких інших матеріалах про нього не лишилося жодних слідів зв'язку перебування у цьому місті. На сьогодні відомо, що брат Григорія, Федір Гавриленко, дбайливо опікувався спадщиною художника після його смерті та подарував Литовському національному художньому музею досить велику і репрезентативну колекцію творів.

У жовтні Лізавета Герман та Ольга Балашова відвідали Вільнюс та музей, аби дослідити частину художнього доробку Григорія Гавриленка.

Вже 29 жовтня у розмові з видавчинями IST Publishing, Катериною Носко та Анастасією Леоновою, ми поговримо про відкриття та статус дослідження.

Лізавета Герман та Ольга Балашова — мистецтвознавиці, кандидатки наук, ініціаторки та співредакторки першого комплексного видання про художню культури в Україні 1960-х років "Мистецтво українських шістдесятників", видане українською та англійською мовами.

Поїздка відбувалася у рамках степендіальної програми за підтримки Українського культурного фонду