Мистецтво
ЄВГЕНІЯ БЄЛОРУСЕЦЬ. ЩАСЛИВІ ПАДІННЯ
ЄВГЕНІЯ БЄЛОРУСЕЦЬ. ЩАСЛИВІ ПАДІННЯ

Деталі

202х144х14 мм
210 г
150 с.
1000 прим.
Мови: російська, українська
М'яка палітурка
2018
ISBN 978-966-97657-8-9

ЄВГЕНІЯ БЄЛОРУСЕЦЬ. ЩАСЛИВІ ПАДІННЯ

310
Є в наявності

У фокусі текстів цієї книги — історії жінок, що вважають себе свідками власного життя і «великої історії», що змусила їх змінити біографію, прочитання дійсності, місце проживання. Сюжетні лінії розгортаються навколо травматичних подій в Україні, вплив яких віднаходимо у фрагментах розмов, життєвих досвідах та повсякденних ситуаціях.

Поєднання авторського тексту та зображення є характерною ознакою художньої практики Євгенії Бєлорусець. «Щасливі падіння» — місце співіснування фотографічних історій та текстових сюжетних ліній, де вони переплітаються як різні типи мовлення.

Жіночі історії лишаються переважно невидимими, а голоси героїнь цієї книги ледь чутно в часи прямих загроз для життя, обмежень громадянських прав, втрати роботи, ризиків бути експлуатованим. Але сама наявність голосу свідчить про непередбачувані можливості уяви, можливості конструювання власного світу та ствердження його існування.

Інтерес мисткині направлений до ситуації тих, хто непередбачувано опинився на периферії, до якої непросто апелювати, а ще складніше — вчитись звідти говорити. То чи дійсно все незначне, дріб'язкове, випадкове, з чим зустрічається читач у «Щасливих падіннях», є насправді таким?

Видання, дискусії та презентації відбудуться у межах проекта «Знайдені голоси» здійсненого за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Інформаційну підтримку публічної програми здійснюватиме видання «Простори».

Рецензії, інтерв’ю, огляди та відгуки на книгу "Щасливі падіння":

Вікторія Іваненко, Втекти не можна лишитися: «Щасливі падіння» Євгенії Бєлорусець - Litcentr

Українка Євгенія Бєлорусець отримала німецьку літературну премію — LB

Розмова з Євгенією Бєлорусець про творчість, улюблені філософські праці, політику в мистецтві та книжку, яка незабаром побачить світ — Громадське радіоКоманда

Видавництво: ist publishing
Правовласник: Matthes & Seitz Berlin
Авторка: Євгенія Бєлорусець
Редакція: Тетяна Баскакова
Редактор-консультант: Олександр Черкаський
Корекція: Дарина Важинська
Дизайн та верстка: Уляна Биченкова


Про авторку

Євгенія Бєлорусець — письменниця, художниця та журналістка, що живе та працює між Києвом та Берліном. Бєлорусець отримала магістерську ступінь з літератури у Київському національному лінгвістичному університеті та диплом з документальної фотографії у Фотографічній школі Віктора Марущенка, а також закінчила магістратуру Art in Context Берлінського університету мистецтв і навчалася в аспірантському колоквіумі Віденського університета. Бєлорусець співзаснувала літературно-мистецький журнал «Простори» в 2008 році, а у 2009 стала членом кураторської групи «Худрада».