Деталі
224 с.
2000 прим.
Мова: англійська
Тверда обкладинка
2024
ISBN 978-617-7948-30-7
Innovation in Isolation: The Story of Ukrainian IT from the 1940’s to Present
ДОСТАВКА ВИДАННЯ МОЖЛИВА ТІЛЬКИ УКРАЇНОЮ.
Через технічні обмеження сайту просимо оформлювати купівлю цього видання окремим замовленням.
«The Story of Ukrainian IT from the 1940’s to Present» – науково-популярна книга, що розповідає про період розвитку кібернетики в радянській Україні з 1940-х до 1991 року, і знайомить читачів із сучасними українськими техкомпаніями. Тут ви знайдете десятки архівних світлин із перших днів розвитку комп’ютерів, а також ексклюзивні інтерв’ю з українськими першопроходцями технологій.
Перша частина книги присвячена історії кібернетики в Україні від 1940-х до 1991 року й проілюстрована десятками рідкісних архівних фотографій. Читачі дізнаються про залаштунки створення перших комп’ютерів в Україні, видатних інженерів і вчених, які розпочали комп’ютерну епоху за «залізною завісою», та умови, в яких їм довелося працювати. Відтворена у книзі історія технологій базується на десятках інтерв'ю з тими, хто особисто знав ключових інноваторів того часу. Серед них колеги, родичі та студенти піонерів кібернетики Віктора Глушкова та Сергія Лебедєва.
У другій частині зібрані розповіді про вісім українських продуктових компаній, основані на інтерв’ю з їхніми лідерами: Ajax Systems, MacPaw, Grammarly, Petcube, Readdle, Jooble, Reface та Depositphotos.
Книжка написана англійською мовою, щоб показати міжнародній аудиторії вагомий внесок українських інженерів і вчених у світовий розвиток технологій, які були змушені творити inside the box радянської системи.
Книжка «Innovation in Isolation» — соціальний та культурний проєкт компанії MacPaw. Весь прибуток з продажу книги буде спрямований в MacPaw Foundation, корпоративний благодійний фонд, який від початку повномасштабного вторгнення допомагає зберігати життя українських захисників і надає допомогу українцям, які зазнали наслідків російської агресії.
Команда
Видавництво: ist publishing, Катерина Носко, Анастасія Леонова
Автори: Володимир Невзоров, Вікторія Угрюмова
Артдиректорка: Альона Соломадіна
Переклад тексту англійською: Ганна Лелів, Reilly Costigan-Humes
Редакторка англомовного тексту: Rachel McVey
Ідея: Юлія Петрик
Координатори проєкту: Альона Горбатко, Євгеній Кальник, Ніна Богуш, Олександра Литвиненко
Коректорка: Анна Бендій
Наукові редактори: Наталія Шліхта, Тетяна Водотика
Консультант з історії: Єгор Брайлян
Фотографи: Ігор Борисов, Олександр Стрельніков, Віталій Сидоренко, Володимир Фалін, Семен Грозян
Фоторедактор: Максим Білоусов