Мистецтво
Постійне місце проживання
Постійне місце проживання
Постійне місце проживання
Постійне місце проживання
Постійне місце проживання

Деталі

140 с.
2000 прим.
Мова: українська
М'яка палітурка
2020

Постійне місце проживання

490
Є в наявності

«Постійне місце проживання» — артбук двох харківських митців, поета Сергія Жадана та художника Павла Макова, що став спробою переглянути останні 27 років присутності в Харкові крізь оптику власних творів. Два погляди, дві генерації, дві різні художні мови об'єднані спільним місцем. Книжка містить графічні роботи і вірші, що були відібрані Павлом Маковим і Сергієм Жаданом незалежно один від одного, безпосередньо під час створення артбуку.

Видання має зворотну хронологію, а твори не коментують один одного: вірші не описують графічні роботи, а графічні роботи не ілюструють вірші. Такий принцип упорядкування перетворює читача/глядача на третього учасника в процесі виявлення загальних сенсів: саме той, хто читає книгу як відкритий текст — рухаючись від тексту до тексту через зображення й читаючи вірші між графічними роботами, — зможе знайти у двох лініях свій власний третій зміст.

Видання реалізовано завдяки донаторам на краудфандинговій платформі «Спільнокошт», а також за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Рецензії, інтерв’ю, огляди та відгуки на книгу "Постійне місце проживання":

Катерина Носко, "Постійне місце проживання": як створювався новий артбук Сергія Жадана та Павла Макова — Suspilne Media

Презентація книги на Книжковому Арсеналі 2021 — відеоКоманда та деталі видання

Видавництво: ist publishing
Автори: Сергій Жадан, Павло Маков
Редакція: Олександр Бойченко
Корекція: Леся Люфт
Дизайн та верстка: 3z Studio