Мистецтво
ДЖОН БЕРДЖЕР. ЯК МИ БАЧИМО
ДЖОН БЕРДЖЕР. ЯК МИ БАЧИМО
ДЖОН БЕРДЖЕР. ЯК МИ БАЧИМО
ДЖОН БЕРДЖЕР. ЯК МИ БАЧИМО
ДЖОН БЕРДЖЕР. ЯК МИ БАЧИМО
ДЖОН БЕРДЖЕР. ЯК МИ БАЧИМО

Деталі

110х180 мм

176 с.

Мова: українська

Ілюстрації: чорно-білі

М'яка палітурка

2020

ДЖОН БЕРДЖЕР. ЯК МИ БАЧИМО

390
Немає в наявності

Книжка британського арткритика Джона Берджера «Як ми бачимо» є одним із найбільш читаних сучасних текстів про мистецтво. Її було написано за мотивами однойменного серіалу ВВС й уперше видано в 1972 році у видавництві Penguin Books.

Берджер зосереджується на тому, як люди бачать твори мистецтва, і на прикладі живопису та реклами показує, що разом із сюжетним наповненням зображення мають ідеологічний заряд, а засоби репродукування впливають на наше нинішнє ставлення до мистецьких творів.

Арткритик пропонує тезу, що мистецтвознавчі тексти мають не тільки бути авторитетними висловлюваннями про мистецтво, а й сприяти вмінню читачів бачити та висловлюватися. У структурі книжки цей потяг відтворено в чергуванні текстових і візуальних есе (які складаються лише із зображень). Читач дивиться на зображення, а потім читає текст. Читає й опісля самостійно розглядає зображення. У завданні книжки цей потяг відтворено в авторській спробі «почати ставити питання». Берджеру було важливо створити книжку, у якій обговорення питань про мистецтво й технічне репродукування, жіноче тіло, рекламу й олійний живопис були б підхоплені читачами і їх далі обговорювало б широке коло: студенти, митці, мистецькі інституції й інші мистецтвознавці.

Берджер є одним із визначальних англомовних арткритиків другої половини XX століття. Із текстами про способи бачення, фотографію, мистецтво й революцію він також зробив значний внесок у популяризацію сучасного погляду на мистецтво для широкої аудиторії. У світових університетах книжка Берджера належить до обов'язкового списку для читання на мистецтвознавчих курсах, а також досі є цитованим джерелом у питаннях «мистецтва в епоху його технічного репродукування» (Берджер розвиває ідеї Вальтера Беньяміна), зображення жінки в мистецтві та зв'язків олійного живопису й реклами.

Видання підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.

Дизайн «Як ми бачимо» Джона Берджера відповідає оригінальному англомовному виданню, який створив Річард Голінс спільно з Берджером у 1972 році спеціально для Penguin Books. Нам важливо було зберегти всі деталі, які задумав автор: порядок ілюстрацій, їхній розмір та колір.


Рецензії, інтерв’ю, огляди та відгуки на книгу "Як ми бачимо":

Фрагмент з книжки про осмислення жіночого тіла в мистецтві та чому раніше на картинах було так багато оголених жінок — The Ukrainians

Катерина Носко, Що треба знати про культову книгу "Як ми бачимо" Джона Берджера — VOGUE UA

Анна Калугер, «ЯК МИ БАЧИМО» ДЖОНА БЕРДЖЕРА: РЕЦЕНЗІЯ ЧЕРЕЗ 48 РОКІВ — Support Your Art



Видавництво: ist publishingАвтор: Джон Берджер

Переклад з англійської: Ярослава Стріха

Ініціатива: Андрій Божок

Редакція: Тетяна Кришталовська

Корекція: Олена Тихоненко

Дизайн та верстка: Катерина Большакова