Мистецтво
ГАНС УЛЬРИХ ҐУМБРЕХТ. РОЗЛАДНАНИЙ ЧАС
ГАНС УЛЬРИХ ҐУМБРЕХТ. РОЗЛАДНАНИЙ ЧАС
ГАНС УЛЬРИХ ҐУМБРЕХТ. РОЗЛАДНАНИЙ ЧАС

Деталі

180x130x100 мм

110 г

104 с.

Мова: українська

М'яка палітурка

2019

ГАНС УЛЬРИХ ҐУМБРЕХТ. РОЗЛАДНАНИЙ ЧАС

360
Є в наявності

«Розладнаний час» Ганса Ульриха Ґумбрехта є збіркою статей під номером шість у серії книжок Small Run Books.


«Чи існує насправді паралель між переглядом гри в бейсбол і прослуховуванням симфонії Бетговена?», — запитує Ганс Ульрих Ґумбрехт. Теоретик літератури, культуролог і філософ, професор Стенфордського університету, передусім відомий концепцією «культури присутності», Ґумбрехт стверджує, що ми здатні переживати інтенсивні естетичні досвіди у повсякденних світах.


До збірки «Розладнаний час» увійшли статті, колонка і промова Ґумбрехта, де автор показує, як сьогодні, вперше з часів Середньовіччя, ми не почуваємося сторонніми спостерігачами подій, бо оточені «комплексним теперішнім». Час розладнався й тисне з обох боків — «заблокованим майбутнім» і «агресивно присутнім минулим». Саме в цій ситуації ми здатні комплексно обговорювати утопічні наміри поєднання мистецтва і повсякденного життя, роль спостерігача у живописі Каспара Давида Фридриха, зачарування спортивними змаганнями, передвиборчі політичні кампанії та феноменологію Гуссерля.


До збірки ввійшло п'ять текстів Ганса Ульриха Ґумбрехта:


  1. Етичні межі зачарування? Чому спортивні події захоплюють їхніх глядачів
  2. Лихо суне
  3. Гармонія та «розлам» під світлом Каспара Давида Фридриха
  4. Поняття часу в гуманітарних науках сьогодні
  5. Естетичний досвід у повсякденних світах: повернення нездійсненого утопічного мотиву


Рецензії, інтерв’ю, огляди та відгуки на книгу "Розладнаний час":

Огляд, Віталій Брижнік, Розладнаний час — Критика

Катерина Яковленко, "Як зіграти з диктатором у хокей, щоб це стало мистецтвом": куратор Борис Філоненко про зв’язки спорту та культури — Suspilne Media

11 нових і майже нових книжок —  Pryvit Media

Що читати в серпні: 5 книжкових новинок українською — VOGUE UA


Команда та деталі видання


Видавництво: ist publishing

Автор: Ганс Ульрих Ґумбрехт

Упорядкування: Борис Філоненко

Переклад з англійської та німецької: Іван Іващенко

Редакція: Олександр Стукало

Дизайн: 3Z Studio

Верстка: Катерина БольшаковаПро автора


Ганс Ульрих Ґумбрехт — теоретик літератури, теоретик культури і філософ, ім'я якого добре відоме в академічних гуманітарних колах України, а також у мистецькій спільноті. У 2011 році Ґумбрехт вперше виступив з публічною лекцією в Україні. Серед іншого, під час цього візиту він зустрічався з харківським графіком Павлом Маковим, цьогорічним лауреатом Шевченківської премії, та мав на нього значний вплив.


Хоча тексти Ґумбрехта вивчаються в українських університетах, а також дають потенціал для теоретичного осмислення сучасного українського мистецтва, значний за обсягом доробок автора досі не представлений українською мовою в достатній мірі. Так в Україні виходили друком статті Ґумбрехта російською мовою — у журналі «Койнонія», віснику філософського факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в 2010, 2011 і 2016 роках. У 2012 році, коли Україна приймала Чемпіонат Європи з футболу, видавництво «Дух і Літера» видало український переклад книги Ґумбрехта «Похвала спортивній красі» (переклад — Марія Бистрицька).