Найкращий книжковий дизайн 2020: книжки IST Publishing отримали Гран-прі та перемогли у трьох номінаціях

Найкращий книжковий дизайн 2020: книжки IST Publishing отримали Гран-прі та перемогли у трьох номінаціях

Три книги IST Publishing перемогли у конкурсі «Найкращий книжковий дизайн-2020»

«Найкращий книжковий дизайн-2020» — це щорічна премія, яку організовує Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у співпраці з Goethe-Institut в Україні та за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку. Цього року на конкурс подали 160 заявок.

У 3 з 5 номінацій перемогли книги IST Publishing, а саме «ЗНАК. Українські товарні знаки 1960-1980», «Креативність та інші фундаменталізми» та інклюзивний комікс «Blindman».

«ЗНАК. Українські товарні знаки 1960–1980», дизайнерського колективу У,Н,А (Уляна Биченкова, Ніка Кудінова, Альона Соломадіна), перемогла у номінації «Візуальна книга» та отримала Гран-прі конкурсу. Книжка є дослідженням, присвяченим історії українського графічного дизайну, зокрема галузі корпоративної ідентичності, часів відлиги, застою та перебудови.
Проект створено за підтримки Українського культурного фонду та Projector.


У номінації «Книга для читання» перемогла «Креативність та інші фундаменталізми»Паскаля Гілена, над дизайном та версткою якої працював художник Міша Букша. Книжка бельгійського соціолога культури побудована як восьмиденна подорож, що розгортається між кінцем 1980-х і початком 2010-х років, у якій Ґілен розглядає суспільний контекст креативності.
Видання реалізоване за підтримки Flanders Literature та Андрія Божка.

Інклюзивний комікс «Blindman» переміг у номінації «Експеримент». Автори проекту — Володимир Гавриш, Андрій Беницький — створили візуально-тактильний простір, у якому рельєфні форми та шрифт Брайля оповідають особисту чутливу історію та занурюють усіх охочих у незвичайну для повсякденного досвіду знакову систему. Об'ємне зображення, виконане тисненням на папері, супроводжується поетичними рядками, надрукованими шрифтом Брайля.
Організатор проекту: Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».
Проект створено за підтримки Українського культурного фонду.