Мистецтво
ПЕТЕР СЛОТЕРДАЙК. ТЕРОР З ПОВІТРЯ
ПЕТЕР СЛОТЕРДАЙК. ТЕРОР З ПОВІТРЯ
ПЕТЕР СЛОТЕРДАЙК. ТЕРОР З ПОВІТРЯ

Деталі

112 с.

1000 прим., перше видання
Мова: українська
М'яка палітурка
2023
ISBN 978-617-7948-26-0

ПЕТЕР СЛОТЕРДАЙК. ТЕРОР З ПОВІТРЯ

430
Є в наявності

Зосереджений на історії хімічної зброї, Петер Слотердайк відраховує хронологію XX століття від 22 квітня 1915 року, коли газ був вперше використаний на полі бою.
В есеї «Терор з повітря» (2001) розгортається теза про те, що модерна війна ведеться не між комбатантами, а заради знищення життєвого світу сторони супротивника, і що поєднання тероризму, промислового дизайну і відкриття навколишнього середовища якнайточніше характеризують внесок XX століття у розвиток людства.

Філософський есей про загрозу в атмосфері торкається історії газу Циклон Б, бомбардування Дрездена, скидання ядерних бомб на Хіросіму і Нагасакі, практик сюрреалізму, зокрема доповіді Сальвадора Далі в скафандрі, та торкається «Чорного квадрату» Казимира Малевича й «Повітря Парижа» Марселя Дюшана.

Книжка Петера Слотердайка продовжує нову серію видавництва ist publishing, що представляє міждисциплінарні дослідження про війну і культуру — warning books.


Видання "Терор з повітря" Петера Слотердайка вийшло у фінал номінації "Текстова книга" конкунсу  "Найкращий книжковий дизайн - 2023"


Рецензії, інтерв’ю, огляди та відгуки на книгу «Терор з повітря»:

Петер Слотердайк. “Терор з повітря”. Уривок — читати на LB.UA

Петер Слотердайк, "Терор з повітря" — передмова редактора до українського видання — читати на Суспільне Культура

Фрагмент із книжки "Терор з повітря" Петера Слотердайка — читати на сайті ist publishing

Анатолій Денисенко. Від класичної війни до тероризму: «Терор з повітря» Петера Слотердайка — читати на Український тиждень

Богдана Романцова. Вправи для дихання від Петера Слотердайка — читати на сайті Goethe Institut


Команда

Видавництво: ist publishing
Автор: Петер Слотердайк
Автор передмови до україномовного видання, упорядник серії warning books: Борис Філоненко
Переклад з німецької: Олександра Григоренко
Наукова редакція: Андрій Богачов
Літературна редакція: Олександра Сауляк
Корекція: Ірина Курганська
Дизайн та верстка: Володимир Гавриш
Друк: Коло

Видання вийшло за підтримки «Міжвухами»

warning books series — це серія книжок про війну та культуру. Це перекладені українською дослідження та збірки лекцій і статей, що були написані на перетині різних галузей гуманітаристики — від літературної критики, історії та філософії до теорії мистецтва, медіатеорії та антропології. В ist publishing ми започаткували цю серію у 2022 році, у відповідь на повномасштабне вторгнення російської армії в Україну, коли за необхідністю воєнного захисту країни постали й нагальні питання про культуру. Краще розуміти її зв’язки з війною означало мати можливості для виважених дій, побудови нових відносин, ведення дискусій про вже сказане і написане, та зсередини власних досвідів. Культура може запобігати війні або допомогти її пережити, культура може вести війну, а війна підпорядкувати культуру. В серії warning books ми видаємо тексти, що дозволяють поглянути на спільну історію та теорію війни і культури у їхній мерехтливій спорідненості