Мистецтво
СʼЮЗЕН ЗОНТАҐ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА БОЛЕМ ІНШИХ
СʼЮЗЕН ЗОНТАҐ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА БОЛЕМ ІНШИХ
СʼЮЗЕН ЗОНТАҐ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА БОЛЕМ ІНШИХ

Деталі

144 c.

1000 прим., перше видання  

Мова: українська  

М'яка палітурка  

ISBN 978-617-7948-45-1

2023 


СʼЮЗЕН ЗОНТАҐ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА БОЛЕМ ІНШИХ

450
Немає в наявності

«Спостереження за болем інших» — есей американської критикині та письменниці Сʼюзен Зонтаґ, що вийшов окремою книжкою у лютому 2003 року, за місяць до вторгнення армії США в Ірак. Зонтаґ продовжує міжвоєнні роздуми Вірджинії Вулф про природу війни і ставить питання про здатність фотографії запобігати насильству: якщо фотографія робить видимими жахи в усіх деталях, чи може вона вплинути на припинення воєн або навпаки — призводить до ведення справедливої війни?


«Спостереження за болем інших» — це також перегляд власних тез Зонтаґ з книжки «Про фотографію» (1977). У потоці багатьох інших зображень, тиражованих у новинах, чи стають події реальними для глядачів з інших країн? Чи надмір знімків ризикує залишитись нормалізованим кімнатним видовищем? В есеї Зонтаґ вписує фотографію в історію іконографії страждань, міркує про сприйняття і вразливість погляду, фотографію і смерть, фотографію і пам’яті про війну — колективні й індивідуальні.


Книжка продовжує нову серію видавництва ist publishing, що представляє міждисциплінарні дослідження про війну і культуру — warning books. 


Видання вийшло за підтримки «Міжвухами» та Vidnova Fellowship Ukraine.


Рецензії, інтерв’ю, огляди та відгуки на книгу «Спостереження за болем інших»:

Фрагмент з есею «Спостереження за болем інших» С’юзен Зонтаґ — читати за посиланням на сайті ist publishing

Фрагмент з есею «Спостереження за болем інших» С’юзен Зонтаґ — читати за посиланням на сайті Untitled

Анатолій Денисенко. Пам’ять про війну: «Спостереження за болем інших» С’юзен Зонтаґ — читати на Український тиждень

Богдана Романцова. Спостереження за С'юзен Зонтаґ — читати на сайті Goethe Institut


Команда 


Видавництво: ist publishing  

Авторка: Сʼюзен Зонтаґ 

Автор передмови до україномовного видання, упорядник серії warning books: Борис Філоненко  

Переклад з англійської: Ярослава Стріха 

Літературна редакція: Олександра Сауляк  

Корекція: Ірина Курганська  

Дизайн та верстка: Володимир Гавриш  

Друк: Коло 


warning books series — це серія книжок про війну та культуру. Це перекладені українською дослідження та збірки лекцій і статей, що були написані на перетині різних галузей гуманітаристики — від літературної критики, історії та філософії до теорії мистецтва, медіатеорії та антропології. В ist publishing ми започаткували цю серію у 2022 році, у відповідь на повномасштабне вторгнення російської армії в Україну, коли за необхідністю воєнного захисту країни постали й нагальні питання про культуру. Краще розуміти її зв’язки з війною означало мати можливості для виважених дій, побудови нових відносин, ведення дискусій про вже сказане і написане, та зсередини власних досвідів. Культура може запобігати війні або допомогти її пережити, культура може вести війну, а війна підпорядкувати культуру. В серії warning books ми видаємо тексти, що дозволяють поглянути на спільну історію та теорію війни і культури у їхній мерехтливій спорідненості